Šiaulių „Gintros“ komanda susirinko į pirmąją treniruotę bei pradėjo pasirengimą naujajam 2024 metų sezonui. Daugkartinių šalies čempionių tikslas išlieka būti dominuojančia jėga Lietuvoje ir Pabaltyje – apginti Lietuvos moterų A lygos bei Baltijos lygos čempionių titulus.

Gintrietės šiais metais tradiciškai gins Šiaulių ir Lietuvos garbę ir elitiniame Europos turnyre – UEFA moterų Čempionių lygoje. Minimalus tikslas šiame turnyre – prasibrauti į atrankos turnyro finalą. Tikimasi, kad kaip praėjusiais, taip ir šiais metais teisė organizuoti šį prestižinį turnyrą bus patikėta „Gintros“ klubui.

Lietuvos čempionių marškinėlius ir toliau vilkės visas lietuvių branduolys, kurį papildė dar kelios lietuvaitės, perspektyvios jaunimo sistemos auklėtinės bei artimiausiu metu atvyksiančios legionierės. Apie kiekvieną papildymą klubas informuos atskirais pranešimais.

Prie komandos vairo trečius metus stovės bulgaras Kalojanas Petkovas. Jam talkins štabo nariai – asistentai Sergej Palijčuk ir Dovydas Alaunė, fizinio rengimo treneris Andrius Daškus bei kineziterapeutas Tomas Svidrius.

Geltonai juodų garbę ir šį sezoną gins komandos veidas, Lietuvos rinktinės gynėja, kapitonė Algimantė Mikutaitė, taip pat vartininkė Aušrinė Bikutė, gynėjos Tereza Romanovskaja ir Laura Kubiliūtė, saugės Andžela Vaičytė, Eitvydė Partikaitė, Marija Galkina, Urtė Bujokaitė ir Erika Šupelytė bei puolėjos Saulutė Railaitė ir Meida Proscevičiūtė.

Jaunimo ugdymo piramidę stiprinanti „Gintra“ gruodį debiutavo Lietuvos moterų Futsal čempionate, kuriame kol kas žygiuoja be pralaimėjimų, o pavasarį ruošiamasi dar vienam svarbiam iššūkiui – jaunimo startui Lietuvos moterų I lygos pirmenybėse.

Suvienijus jėgas su Šiaulių sporto gimnazija bus siekiama jaunąsias sportininkes integruoti į aukšto meistriškumo varžybas, sudaryti sąlygas laiptelis po laiptelio kopti į piramidės viršūnę. Perspektyvios futbolininkės sezono metu turės galimybę treniruotis kartu su reprezentacinės Šiaulių miesto moterų futbolo komandos žaidėjomis, semtis teorinių žinių ir praktinės patirties bei didinti savo meistriškumą.

„Sezoną pasitinkame pozityviomis nuotaikomis, su gera energija. Labiausiai džiugina, kad kelių pastarųjų metų sunkus darbas, taikytos priemonės, organizuoti turnyrai, susitikimai, duoda savo vaisių ir klubo sistemoje matome vis daugiau jaunų lietuvių. Esame išsikėlę aiškius tikslus ne tik reprezentacinės komandos sportinių rezultatų lygmenyje, bet ir jaunimo ugdyme. Tikslas – turėti komandas kiekvienoje amžiaus grupėje. Šiuo metu mūsų sistemoje jau yra U-11, U-13 mergaičių komandos, kurios dalyvauja čempionatuose, pavasarį jaunimo pagrindu esame pasiruošę startuoti ir Lietuvos moterų I lygos pirmenybėse“, – augančia klubo piramide džiaugėsi direktorius Mantas Radavičius.

Į pirmąją treniruotę Šiaulių lengvosios atletikos manieže susirinkusios žaidėjos spinduliavo gera nuotaika, dalijosi atostogų įspūdžiais bei kibo į darbus. Mintimis apie naują pradžią pasidalino vyriausiasis treneris K. Petkovas ir komandos kapitonė A. Mikutaitė.