Intriguojančioje Lietuvos moterų A lygos čempionato akistatoje tarp turnyrinės lentelės lyderių svarbią pergalę iškovojo Šiaulių „Gintra“. Čempionių titulą ginančios Saulės miesto atstovės išvykoje po permainingos kovos 3:2 (1:1) palaužė Vilniaus MFA „Žalgiris-MRU“ futbolininkes.

Po šios pergalės gintrietės savo kraityje turi 17 taškų ir 2 taškais vis dar atsilieka nuo vilniečių, tačiau yra sužaidusios rungtynėmis mažiau.

Sudėtis: A. Bikutė, A. Mikutaitė (C), K. O’Brien (80′ min. raudona kortelė), L. Kubiliūtė, (78′ min. M. Proscevičiūtė (92′ min. S. Lichereva)) T. Romanovskaja, R. Diodati, A. Sunday, M. Galkina (79′ min. G. Raznauskaitė), J. Sunday, E. Šupelytė, J. Bassey.

Įvarčiai:

„Gintra“: R. Diodati (9′ min. iš 11 m. baudinio.), J. Sunday (61′ min.), J. Bassey (87′ min.) po 1.

„Žalgiris-MRU“: A. Cheminava (5′ min ir 57′ min. iš 11 m. baudinio) – 2.

Abi komandos rungtynes baigė mažumoje. 80-ąją minutę rungtynių arbitras raudonomis kortelėmis nubaudė ir iš aikštės pašalino žalgirietę Laurą Ruzgutę ir „Gintros“ gynėją Kalin O’Brien.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo aikštės šeimininkės, kurios jau 5-ąją minutę po tikslaus Anos Cheminavos smūgio išsiveržė į priekį 1:0. Tiesa, persvara vilnietės pasidžiaugė neilgai. Jau po kelių minučių uždirbą 11 metrų baudinį sėkmingai realizavo Ruby Diodati ir atstatė pusiausvyrą – 1:1.

Neblogą šansą išvesti šiaulietes į priekį turėjo Juliet Sunday, tačiau puolėjos smūgį atrėmė Meda Šeškutė. Pirmajame kėlinyje įvarčių komandoms pasiekti nebepavyko.

Antroje mačo dalyje ir toliau virė įnirtinga kova. Po nesėkmingo epizodo gynyboje 11 metrų baudinys buvo skirtas į Kalojano Petkovo auklėtinių vartus. A. Cheminava jį realizavo ir antrą kartą šiose rungtynėse suteikė persvarą šeimininkėms – 2:1.

Kaip ir pirmuoju kartu, gintrietės sugebėjo greitai numalšinti varžovių džiaugsmą. Pavyzdinę ataką surengusios čempionės, kurios smaigalyje atsidūrė Erika Šupelytė ir Juliet Sunday, pastaroji išlygino rezultatą – 2:2.

Dramatiškų rungtynių trilerio atomazga tapo kampinis prie žalgiriečių vartų, kurio metu dvikovą antrajame aukšte laimėjusi Juliet Bassey nuginklavo M. Šeškutę ir kaip paaiškėjo vėliau pelnė pergalingą rungtynių įvartį – 3:2.

Kitą savaitę, birželio 3 dieną 17:00 val. moterų A lygos futbolas sugrįš į Šiaulių miesto centrinį stadioną. Geltonai juodos palaikymo lauks kovoje su trečioje turnyrinės lentelės vietoje šiuo metu žengiančia FK „Vilnius“ ekipa.