Gintriete prieš šį sezoną tapusi Erika Šupelytė sėkmingai įsiliejo į Lietuvos čempionių gretas ir netruko įgyti trenerio pasitikėjimą bei išsikovoti pozicijas startiniame vienuoliktuke. Erika iš 19-os šį sezoną sužaistų rungtynių, 18-ą susitikimų pradėjo nuo pirmojo teisėjų švilpuko bei savo kraityje turi jau 7 įvarčius.

20-ąjį gimtadienį neseniai atšventusiai saugei taip pat yra patikima ir kita atsakinga užduotis aikštėje – baudos smūgiai. Puikiai įvaldžiusi šį žaidimo elementą ji jau ne sykį nubaudė varžoves tolimais smūgiais, o pastarąjį kartą preciziškai tiksliai realizuotas baudos smūgis lėmė pergalę prieš buvusią žaidėjos komandą Vilniaus MFA „Žalgiris-MRU“.

Lietuvos nacionalinės rinktinės marškinėlius jau spėjusi pasimatuoti gintrietė nekantriai laukia šanso debiutuoti UEFA moterų Čempionių lygoje bei ryžtingai pasitinka lemiamas kovas Baltijos moterų futbolo lygoje.

– Prie „Gintros“ komandos prisijungei prieš pusę metų. Kaip pavyko taip greitai ir sėkmingai atrasti savo rolę naujoje ekipoje ir kas labiausiai padėjo tai pasiekti?

– Tai, kad vos prisijungusi prie komandos galėjau pasijausti pilnaverte jos nare buvo visos komandos nuopelnas. Jau po pirmųjų treniruočių supratau, kad viskas bus gerai. Su dalimi žaidėjų buvome pažįstamos, kadangi kartu atstovaujame rinktinei, treneriai manimi tikėjo ir suteikė šansų nuo pat sezono pradžios, todėl kiekvieną kartą stengiausi jų nenuvilti. Žinojau, kad vietą konkurencingoje komandoje turiu išsikovoti sunkiu darbu treniruotėse ir visišku atsidavimu rungtynėse. Ne viskas sekėsi, ne viskas sekasi ir dabar, tačiau svarbiausia yra nesustoti tikėti savimi, girdėti trenerių patarimus ir mokintis iš klaidų.

– Ar „Gintros“ marškinėliai apsunkina pečius vertinant čempionių atsakomybės efektą? Kaip sekasi su tuo susidoroti?

– Neabejotinai, tačiau svarbiausia yra tai priimti ne kaip naštą, o kaip iššūkį. Visi besidomintys Lietuvos moterų futbolu žino kas šalies žemėlapyje yra „Gintra“, koks jos tikslas ir statusas. Tai turi bauginti ne mus, o mūsų varžoves, tačiau suprantama, kad prieš čempiones visuomet norima pasirodyti kuo sėkmingiau. Bet kokiu atveju mūsų tikslas yra laimėti, apginti čempionių titulus ir nepaisant vienų ar kitų prastesnių rungtynių, turime auginti charakterius ir nugalėtojų mentalitetą.

– Esi pagrindinė kandidatė atlikti baudos smūgius, taip pat mėgsti smūgiuoti iš toli ir šį sezoną jau pelnei gražių, pergales lėmusių įvarčių. Kaip pavyko suformuoti šį įgūdį ir ar tai daugiau sėkmės ar įdirbio elementas?

– Ties tuo labai daug dirbau ir tebedirbu po treniruočių papildomai. Tai nėra tik technikos, įdirbio klausimas, kiekvienoje situacijoje turi būti ir šiek tiek sėkmės, tačiau šio elemento netobulindama, labai abejoju ar turėčiau galimybę stovėti prie kamuolio baudos smūgių metu. Turiu padėkoti ir treneriui, kad jis pasitiki mano meistriškumu ir suteikia man šansą, stengiuosi nenuvilti jo ir komandos draugių.

– Kaip vertini komandos turnyrinę situaciją įpusėjus sezonui A lygoje ir ko galime tikėtis lemiamoje Baltijos lygos kovų stadijoje?

– Suprantame, kad žalgirietės mums alsuoja į nugarą ir bet kokiu mūsų kluptelėjimu gali būti pasinaudota. Visai greitai tarpusavyje žaisime itin svarbias rungtynes, kurias privalome laimėti, kad užsitikrintumėme saugesnį gyvenimą toliau. Baltijos lygoje liko tik lemiamos kovos, kuriose klysti jau nebegalima. Turime namų aikštės pranašumą, todėl tikiuosi, kad juo pasinaudosime bei žengsime į finalą, o jame taip pat tikslas vienintelis – apginti titulą.

– UEFA Čempionių lygos turnyras jau rugsėjį vyks Šiauliuose. Ką tau asmeniškai reiškia šis turnyras ir ko gali tikėtis susirinkę žiūrovai?

– Šios varžybos visada sulaukia didžiausio žiūrovų ažiotažo ir tai normalu, kadangi UEFA Čempionių lyga – aukščiausias lygis. Tai pasako ir ką šis turnyras reiškia man ar kitoms komandos draugėms. Žinome, kad tai šansas komandai ir kiekvienai iš mūsų asmeniškai. Norime pasirodyti kuo sėkmingiau ir stengsimės nenuvilti į stadiono tribūnas susirinkusių žiūrovų. Tikimės, kad turėsime stiprų užnugarį, kuris įkvėps, padės rasti papildomų jėgų kovai dėl kiekvieno aikštės centimetro. Manau, kad tik kovodamos iš visos širdies galime pasiekti daugiau.

Baltijos lygos pusfinalyje rugpjūčio 8 dieną gintrietės stos į kovą prieš Rygos SFK futbolininkes. Rungtynės vyks Šiaulių miesto centriniame stadione, jų pradžia – 18:00 val. Įėjimas nemokamas. Kviečiame atvykti į stadioną ir palaikyti geltonai juodas pakeliui į Baltijos lygos finalą!

Tuo tarpu rugsėjo 6–9 dienomis Šiauliuose vyks UEFA moterų Čempionių lygos atrankos turnyras. 8-oje atrankos grupėje kartu su Lietuvos čempionėmis dėl vienintelio kelialapio į pagrindinį turnyrą varžysis Velso čempionė Kardifo „Cardiff City FC“, Škotijos grandė Glazgo „Glasgow City FC“ ir Airijos aukso medalių savininkė Dublino „Shelbourne FC“.

Pusfinalyje „Gintros“ futbolininkių laukia velsiečių „Cardiff City FC“ iššūkis.

Būkite kartu su komanda, nes kiekvieno Jūsų palaikymas stadione bus ypatingai svarbus! Bilietus įsigykite jau dabar paspaudus šią nuorodą.