Prieš artėjantį UEFA moterų Čempionių lygos turnyrą, kuris rugsėjo 6–9 dienomis vyks Šiauliuose, Lietuvos čempionių klubas stiprina savo sudėtį. 9-uoju numeriu pažymėtus „Gintros“ marškinėlius užsivilks 27-erių metų saugė iš Kanados Seina Kashima.

Futbolininkė turi dvigubą pilietybę. Jos šaknys kilusios iš Japonijos, tačiau mergina gimė ir užaugo Kanadoje. Ne aukšta, tačiau tvirto sudėjimo žaidėja labiausiai imponuoja futbolo genijaus argentiniečio Leonelio Messio žaidimui, todėl ir pastarosios žaidimo stilius yra grįstas aštriais prasiveržimais, puikia kamuolio kontrole, sprogstamąja jėga ir itin tiksliais perdavimais komandos draugėms.

Seina futbolu susidomėjo būdama vos penkerių metų, kai jos vyresni broliai nuvedė ją į pirmąsias treniruotes. Pamilusi šią sporto šaką ji iki pat pilnametystės tobulėjo Vankuverio „Whitecaps“ merginų komandoje. Būtent čia jos talentas pradėjo ryškėti, o tolimesnė futbolo kelionė tęsėsi studijų metais.

Pasirinkusi studijų kryptį ji turėjo progą tobulėti ir futbolo aikštėje vilkėdama „Trinity Western University Spartans“ klubo aprangą. Jame žaidėja atsiskleidė visu gražumu demonstruodama išskirtines lyderės savybes ir tapdama tikra rezultatyvių perdavimų ikona. Po puikių metų studenčių lygoje S. Kashima sulaukė dėmesio iš Kanados moterų futbolo lygos klubo FC „Unity“, kuriame sėkmingai rungtyniavo pastaruosius metus.


S. Kashima nekantrauja debiutuoti UEFA Čempionių lygoje

Naujoji gintrietė sulaukusi kvietimo iš Lietuvos čempionių ilgai nedvejojo ir nusprendė krautis lagaminus į kitą pasaulio kraštą. Naujokę sužavėjo ne tik noras paragauti legionierės duonos, bet ir įgyvendinti vieną iš senų svajonių – žengti į aikštę UEFA moterų Čempionių lygos turnyre.

Vos atvykusi į Šiaulius atakuojančio plano saugė nekantravo susipažinti su komandos draugėmis ir kuo greičiau įsilieti į treniruočių procesą. Paklausta koks jos šiandieninis ryšys su Japonija, žaidėja čia pat prakalbo japonų kalba ir pažymėjo, kad ši Azijos šalis jos širdyje užima ne mažesnę dalį, nei gimtoji Kanada.

„Turiu dvigubą pilietybę ir abi jas laikau lygiavertėmis. Laisvai kalbu japonų kalba, taip pat esu sertifikuota mokytoja, dėstau įvairių dalykų pagrindus pradedantiems moksleiviams. Rungtyniaudama Kanadoje visada norėjau išbandyti savo jėgas išvykstant į užsienį ir pagaliau aplinkybės susidėliojo taip, kad tam nebuvo jokių kliūčių“, – džiaugėsi S. Kashima.

„Seina pasižymi išskirtiniu greičiu, puikiais driblingo įgūdžiais, aikštės matymu ir tiksliais perdavimais. Tikimės, kad jos žaidimas įneš daugiau kūrybos, dinamikos ir tikslumo atakoje, ko iki šiol mums pritrūkdavo. Ji turi sukaupusi nemažą patirties bagažą rungtyniaujant Kanadoje, yra kovinga, komandinio charakterio žaidėja, todėl viliamės, kad jos integracija bus greita ir sklandi.“, – pristatydamas naujokę kalbėjo klubo direktorius Mantas Radavičius.