„Topo centras Euronics“ A lygos čempionate Šiaulių „Gintros“ komanda iškovojo svarbią pergalę turnyrinės lentelės kaimynių akistatoje.

Lietuvos čempionės septintojo turo rungtynėse sostinėje 3:2 (2:1) pranoko Vilniaus MFA „Žalgiris-MRU“ ekipą ir įtvirtino lyderystę. Gintrietės 3 taškais aplenkė žalgirietes ir tarpusavio dvikovose yra iškovojusios abi pergales.

Šiose rungtynėse dėl traumų komandai negalėjo padėti puolėja Meida Proscevičiūtė ir brazilė Sabrina Amorim. Taip pat visam sezonui iš rikiuotės iškrito argentinietė gynėja Valentina Mana.

Debiutinį įvartį rungtyniaujant geltonai juodų gretose pelnė Sphumelele Shamase.

Primename, kad praėjusią savaitę Baltijos lygos rungtynėse gintrietės svečiuose su žalgirietėmis sužaidė taikiai 2:2.

Startinė sudėtis: A. Klevečkaitė, Romanovskaja, A. Mikutaitė, L. Peabody, L. Kubiliūtė (84′ min. S. Railaitė), K. Hawkinson, M. Galkina, E. Šupelytė, T. Shamase, S. Shamase (90′ min. U. Bujokaitė), A. Kazarina.

Įvarčiai:

„Gintra“: S. Shamase (3′ min.), T. Shamase (10′ min.) ir K. Hawkinson (90′ min.) po 1.

„Žalgiris-MRU“: P. Yanchuk (11′ min.) ir A. Boronbekova (68′ min. iš 11 m. baudinio) po 1.

Rungtynes kaip ir praėjusią savaitę sėkmingiau pradėjo Saulės miesto atstovės. Ollipekkos Ojalos auklėtinės jau susitikimo pradžioje išsiveržė į priekį. 3-ąją susitikimo minutę tiksliu smūgiu ir debiutiniu įvarčiu pasižymėjo Sphumelele Shamase – 1:0.

Prabėgus vos kelioms minutėms po pelnyto įvarčio gintrietės išnaudojo standartinę padėtį ir Thubelihle Shamase padvigubino persvarą – 2:0.

Vis dėlto gintrietės po tokio sėkmingo starto kiek užsnūdo ir čia pat aikštės šeimininkės sušvelnino atsilikimą – 2:1. Pirmajame kėlinyje Lietuvos čempionės dar susikūrė ne vieną gerą progą pasižymėti, tačiau tiek Erikai Šupelytei, tiek S. Shamase pritrūko tikslumo.

Antrajame kėlinyje 63-ąją susitikimo minutę pavojingai varžovių vartams grasino Agnieška Kazarina, vis dėlto kamuolys prašvilpė greta virpsto ir rezultatas liko nepakitęs. 73-ąją minutę į geltonai juodų vartus buvo paskirtas vienuolikos metrų baudinys, kurį žalgirietės realizavo ir rezultatas tapo lygus 2:2.

Gintrietės pademonstravo čempionių charakterį ir paskutinėmis rungtynių akimirkomis išplėšė saldžią pergalę. Kaya Hawkinson gražiu smūgiu nuginklavo Medą Šeškutę ir tapo rungtynių heroja išplėšdama komandai labai svarbią pergalę – 3:2.

Kitas rungtynes „Topo centras Euronics“ A lygoje geltonai juodos žais birželio 9 dieną. Pirmą kartą šiame sezone „Gintros“ merginos palaikymo lauks Šiaulių miesto centriniame stadione, kur 16:00 val. priims Kauno rajono FC „Hegelmann“ vienuolikę.