Lietuvos moterų A lygos čempionato XVI ture įvyko turnyrinės lentelės lyderių kaktomuša. Šiaulių „Gintros“ futbolininkės svečiuose po permainingos ir atkaklios kovos, kurioje du kartus teko lyginti rezultatą, galiausiai 3:2 (2:2) palaužė Vilniaus MFA „Žalgiris-MRU“ žaidėjas.

Prieš šią akistatą komandos turėjo vienodą taškų kraitį, tačiau gintrietės yra sužaidusios rungtynėmis mažiau, o po šios pergalės daugkartinės Lietuvos čempionės įtvirtino pozicijas kovoje dėl pirmenybių aukso.

Įdomu tai, kad ir pirmoji komandų tarpusavio akistata vykusi sostinėje baigėsi identišku rezultatu.

Sudėtis: A. Bikutė, A. Mikutaitė (C), T. Romanovskaja, N. Oronoz, A. Sunday, R. Diodati, M. Galkina, E. Šupelytė (88′ min. L. Kubiliūtė), S. Kashima (68′ min. A. Pauletto), J. Sunday, J. Bassey. 

Įvarčiai:

„Gintra“: J. Bassey (39′ min., 78′ min.) – 2, S. Kashima (26′ min.) – 1.

Itin svarbi akistata Vilniuje prasidėjo žalgiriečiu įvarčiu, kai po kampinio pakelto į baudos aikštelę 12-ąją minutę aikštės šeimininkės nukreipė kamuolį į tinklą.

Gintietės po praleisto įvarčio nesutriko ir jau po dešimties minučių išlygino rezultatą. Puikiu tolimu smūgiu nepalikusiu šansų varžovių vartininkei pasižymėjo Seina Kashima – 1:1.

Greitu išpuoliu pasinaudojusios žalgirietės pelnė antrąjį įvartį ir vėl susigrąžino persvarą, tačiau kaip ir pirmąjį kartą ja džiaugėsi neilgai. 39-ąją minutę solo reidą surengusi Juliet Bassey dar kartą atstatė lygybę – 2:2.

Antrajame kėlinyje vyko atkakli kova, o pavojingų momentų netrūko prie abiejų komandų vartų. 77-ąją minutę po aikštėje pasirodžiusios Ally Pauletto perdavimo į baudos aikštelę technišku smūgiu galva kamuolį į tinklą nukreipė dubliu pasižymėjusi J. Bassey ir išvedė gintrietes į priekį – 3:2.

Per likusį laiką komandoms įvarčių pelnyti nebepavyko ir „Gintros“ ekipa šventė labai svarbią pergalę.

Rugpjūčio 19 dieną Lietuvos čempionių laukia Baltijos lygos finalas, kuriame mūsiškės stos į kovą su Estijos čempione Talino „Flora“. Finalas vyks Šiaulių miesto centriniame stadione, o įėjimas visiems futbolo aistruoliams nemokamas.

O taip pat primename, kad rugsėjo 6–9 dienomis Šiauliuose vyks UEFA moterų Čempionių lygos atrankos turnyras. 8-oje atrankos grupėje kartu su Lietuvos čempionėmis dėl vienintelio kelialapio į pagrindinį turnyrą varžysis Velso čempionė Kardifo „Cardiff City FC“, Škotijos grandė Glazgo „Glasgow City FC“ ir Airijos aukso medalių savininkė Dublino „Shelbourne FC“.

Pusfinalyje „Gintros“ futbolininkių laukia velsiečių „Cardiff City FC“ iššūkis. Būkite kartu su komanda, nes kiekvieno Jūsų palaikymas stadione bus ypatingai svarbus! Bilietus įsigykite jau dabar paspaudus šią nuorodą.