Ketvirtadienį Šiaulių dramos teatro mažojoje salėje, kurioje bene kasdien gimsta kultūra ir menas, įsikomponavo ir sportas. Šioje jaukioje erdvėje įvyko 2024 m. sezono Lietuvos čempionės Šiaulių „Gintros“ komandos pristatymas.

Pristatymo pradžioje pažymėta, kad 1999 m. įkurtas moterų futbolo klubas „Gintra“ šiais metais žymi 25 metų sukaktį. Per šį ilgą ir vingiuotą kelią Šiaulių miesto moterų reprezentacinei komandai pavyko iškovoti 22 A lygos titulus, 9 kartus tapti Baltijos lygos čempionėmis, 3 kartus patekti į pagrindinį UEFA moterų Čempionių lygos turnyrą, iš kurių 2 kartus komanda žengė iki pat aštuntfinalio etapo, o 2017 metais jame krito tik prieš galingąją „Barcelona“.

Prisimindamas visą nueitą kelią klubo prezidentas Gintaras Radavičius džiaugėsi, kad moterų futbolo sostinės vardas išlieka Šiauliuose, o „Gintra“ rungtyniaudama tarptautinėse arenose garsina ne tik miesto, bet ir šalies vardą Europoje ir už Atlanto. Klubo vadovas taip pat pažymėjo, kad A lygos aukso medalių „Gintrai“ niekas prieš sezoną neužkabiną, favoričių statusą kiekvienais metais gintietėms reikia įrodyti aikštėje, o augančioje konkurencinėje aplinkoje tai tikrai nėra paprasta.

„Tikimės, kad jubiliejiniai klubo metai bus sėkmingi ir rezultatų prasme, bet klubo vizija neapsiriboja vieniems metams, todėl didžiausias akcentas yra jaunimo piramidės ugdymas. Galime pasidžiaugti, kad šiais metais turėsime ir jaunimo komandą Lietuvos moterų futbolo asociacijos I lygoje. Taip pat jau turime augančią talentingą U-13 mergaičių kartą, kuri šią žiemą tapo futsal čempione. Norime nuoširdžiai padėkoti visiems rėmėjams, partneriams, kadangi be sinergijos su verslu siekti aukščiausių tikslų būtų labai sudėtinga. Dėkojame Šiaulių miesto savivaldybei, Šiaulių sporto gimnazijai, kadangi miesto indėlis į moterų futbolo vystymą yra itin svarbus“, – kalbėjo klubo prezidentas Gintaras Radavičius.

Pristatymo metu buvo aptarti ateinančio sezono uždaviniai, tikslai bei iššūkiai. Renginyje buvo pasveikintos Lietuvos U-13 mergaičių futsal pirmenybių čempionėmis tapusios „FA Gintra-FK Triumfas“ jaunosios žaidėjos.

Savivaldybės, Lietuvos futbolo federacijos atstovai ir partneriai visoms žaidėjoms įteikė naujuosius „Hummel“ marškinėlius su kuriais jau šį šeštadienį gintrietės stos į kovą pirmose A lygos rungtynėse namuose prieš debiutantę Vilniaus rajono „TransINVEST“ ekipą.

Visos futbolininkės sulaukė šmaikščių klausimų iš klubo istorijos archyvų, kurie mena jau 25-uosius metus.

„Gintros“ ekipai šį sezoną atstovaus nemažai jaunų futbolininkių, o komandos amžiaus vidurkis siekia vos 20 metų. Dauguma vietinių žaidėjų yra nacionalinės moterų rinktinės arba jaunimo rinktinių narės. Pristatytos šios futbolininkės atstovausiančios Lietuvos čempionių ekipą šiame sezone:

Nr. 1. Gabrielė Vasilenko (vartininkė, Lietuva)
Nr. 2. Kaya Hawkinson (saugė, JAV-Filipinai)
Nr. 4. Andžela Vaičytė (saugė, Lietuva)
Nr. 5. Sabrina Goncalves Amorim (gynėja/saugė, Brazilija)
Nr. 7. Meida Proscevičiūtė (puolėja, Lietuva)
Nr. 10. Marija Galkina (saugė, Lietuva)
Nr. 11. Dominyka Misiūnaitė (saugė, Lietuva)
Nr. 12. Laney Peabody (gynėja, JAV)
Nr. 15. Saulutė Railaitė (puolėja, Lietuva)
Nr. 16. Agnieška Kazarina (puolėja, Lietuva)
Nr. 17. Tereza Romanovskaja (gynėja, Lietuva)
Nr. 23. Valentina Mana (gynėja, Argentina)
Nr. 27. Eitvydė Partikaitė (saugė, Lietuva)
Nr. 28. Erika Šupelytė (puolėja, Lietuva)
Nr. 29. Laura Kubiliūtė (gynėja, Lietuva)
Nr. 30. Urtė Bujokaitė (saugė, Lietuva)
Nr. 44. Algimantė Mikutaitė (gynėja, kapitonė, Lietuva)
Nr. 51. Aušra Klevečkaitė (vartininkė, Lietuva)

Sezono eigoje komanda dar turėtų sulaukti papildymų.

Siužetas: