Šiaulių „Gintros“ komanda šį trečiadienį sieks iškovoti pergalę Baltijos moterų futbolo lygoje, o prieš būsimas rungtynes klubas sulaukė pastiprinimo.

Lietuvos čempionių gretas papildė Thubelihle Shamase dvynė sesuo Sphumelele Shamase. Puolėjos ir saugės pozicijose rungtyniaujanti kairiakojė žaidėja vilkės 8-uoju numerius pažymėtus geltonai juodus marškinėlius.

Sphumelele, kaip ir jos sesuo, yra Pietų Afrikos moterų rinktinės narė. 22-ejų metų futbolininkė nacionalinės komandos duris pravėrė prieš du metus, o prieš tai atstovavo jaunių rinktinėms.

Į Šiaulius jau atvykusiai žaidėjai tai bus pirmasis iššūkis užsienyje. Iki šiol ji kartu su savo seserimi rungtyniavo gimtojoje šalyje, kur atstovavo „Univesity of Johannesburg“ komandai. Pastarąjį sezoną ji tapo rezultatyviausia Pietų Afrikos aukščiausios moterų futbolo lygos žaidėja pelnydama 22 įvarčius.

2022 metais S. Shamase tapo COSAFA pietinės Afrikos žemyno dalies nacijų vicečempione, o turnyre jai pavyko pasižymėti dviem tiksliais smūgiais.

Išskirtiniais technikos sugebėjimais ir aštrumu pasižyminti futbolininkė yra pasiruošusi kuo greičiau įsilieti į komandos treniruočių procesą, kadangi artimiausiu metu ekipos laukia intensyvus rungtynių tvarkaraštis.

Pati futbolininkė nekantrauja debiutuoti su „Gintros“ marškinėliais ir atviravo, kad stebėjo visas šio sezono komandos rungtynes tiesioginių transliacijų metu.

„Nuo pat sezono pradžios seku komandos pasirodymus ir džiaugiuosi, kad Lietuvos čempionate kol kas turime tvirtas pozicijas. Esu pasiruošusi kuo greičiau integruotis į komandą ir padėti jai siekti pergalių. Su Thubelihle bendraujame kasdien, taip pat žiūrėjau visas rungtynes, todėl atrodo, kad apie komandą jau šį bei tą tikrai žinau. Fiziškai ir psichologiškai esu pasirengusi, todėl belieka įsijungti į treniruotes, įsigilinti į trenerių diegiamą filosofiją ir laukti šanso debiutuoti rungtynėse. Labai laukiu to momento“, – šiltai apkabinusi seserį kalbėjo naujoji gintrietė.

Klubo direktorius Mantas Radavičius pažymėjo, kad dvynių sesių rungtyniavimas kartu buvusiame klube ir rinktinėje gali tapti reikšmingu pranašumu aikštėje.

„Sphumelele yra kiek kitokio profilio žaidėja nei jos sesuo, yra kairiakojė, tačiau svarbiausias elementas yra jų tarpusavio ryšys aikštėje, kurį jos kūrė ne vienus metus. Papildymas mums buvo reikalingas tiek kokybiniu aspektu, tiek sudėties gylio prasme, kadangi rungtynių laukia vis daugiau, o be viso ko artėjant vasarai turėsime pradėti ruoštis ir UEFA Čempionių lygos iššūkiui. Tikime jau artimiausiu metu Sphumelele išvysti aikštėje ir linkime rezultatyvaus debiuto“, – naujokės prisijungimą komentavo M. Radavičius.

Primename, kad kitas rungtynes komanda žais šį trečiadienį. Gintrietės Baltijos lygoje svečiuose susitiks su Rygos SFK.