Jau šį savaitgalį Šiaulių „Gintros“ klubas pradės 2024 metų Lietuvos moterų A lygos sezoną, o prieš pirmąsias rungtynes reprezentacinė Šiaulių miesto moterų ekipa pristato dar vieną futbolininkę šį sezoną ginsiančią komandos spalvas.

Lietuvos čempionių klubas sukirto rankomis su perspektyvia 20-mete brazile Sabrina Gonçalves Amorim. Gynėjos ir saugės pozicijose galinti rungtyniauti žaidėja vilkės 5-uoju numeriu paženklintus geltonai juodus marškinėlius.

S. G. Amorim Brazilijoje futbolininkės kelią pradėjo „Barra da Tijuca“ klube, vėliau persikėlė į „Fluminense RJ“, o 2022 metais sulaukė šanso prisijungti prieš aukščiausioje Brazilijos lygoje rungtyniaujančio ir 2023 metais šalies čempione tapusios „Corinthians Paulista“ ekipos organizacijos. Gynėjai dėl vietos pagrindinės komandos sudėtyje teko konkuruoti net su Brazilijos nacionalinės moterų futbolo rinktinės žaidėjomis. Sabrina džiaugiasi įgyta patirtimi ir išmoktomis pamokomis, tačiau pripažino, kad jau kurį laiką brandino idėją išvykti rungtyniauti į Europą ir pradėti legionierės karjerą.

Naujokė vos atvykusi į Šiaulius jau turėjo pirmąją treniruotę su komanda ir po jos pasidalijo šviežiais įspūdžiais.

„Po pirmosios treniruotės jaučiuosi labai gerai. Kol kas dar turiu daug ko išmokti, pažinti, suprasti, tačiau jaučiu trenerių ir komandos draugių palaikymą, visi spinduliuoja gera nuotaika, todėl tikiu, kad mano adaptacija neužtruks. Turėjau ilgą kelionę į Lietuvą, smagu pagaliau būti „Gintros“ komandos dalimi, nes ilgai laukiau šio prisijungimo. Su klubu sieju savo tolimesnę ateitį, todėl noriu mokintis ir nekantrauju kovoti dėl pergalių“, – šypsojosi Sabrina.

„Stebėjau jūsų klubą jau anksčiau, mačiau kelis pasirodymus UEFA Čempionių lygoje, žinau, kad tai yra laiminti komanda vietinėse pirmenybėse. Man kol kas viskas nauja – oro sąlygos, čempionatas, lūkesčiai, kuriuos ir pati sau keliu būdama čia. Galiu pažadėti, kad tikrai atiduosiu visas jėgas ir pirmoje vietoje man visada yra ne asmeninės ambicijos, o komandinis rezultatas“, – tęsė brazilė.

Portugalų kalba komunikuojanti Sabrina pripažino, kad turės ir dar vieną iššūkį už aikštės ribų.

„Stengsiuosi gerinti anglų kalbos įgūdžius, kadangi suprantu, jog tai labai svarbu siekiant ne tik suprasti trenerius ir komandos drauges, bet ir apskritai integruojantis į gyvenimą Lietuvoje“, – pripažino naujokė.


S. G. Amorim rungtyniavo aukščiausioje Brazilijos moterų futbolo lygoje

„Gintros“ marškinėlius praeityje yra vilkėjusios ir kitos brazilės – Isadora Freitas, sesės dvynės Kelen ir Karen Bender, tačiau S. G. Amorim paklausta ar prieš prisijungdama prie Lietuvos čempionių teiravosi tautiečių rekomendacijų atskleidė, kad su jomis bendrauti jai neteko.

„Prisipažinsiu, kad šio fakto nežinojau. Galbūt ir būčiau susisiekusi, nors šių žaidėjų asmeniškai nepažįstu. Apie klubą ir šalį domėjausi naršydama internete, socialiniuose tinkluose. Iš informacijos kurią pavyko surasti susidariau teigiamą įspūdį, todėl nusprendžiau nepraleisti savojo šanso“, – atviravo naujoji gintrietė.

Sveikindamas Sabriną prisijungus prie komandos klubo direktorius Mantas Radavičius akcentavo, kad tai jauna, talentinga ir rungtynių patirties išalkusi žaidėja.

„Sabrina yra įdomi žaidėja, kuri, tikime, gali maloniai nustebinti. Brazilijos futbolo mokykla yra aukščiausio lygio, o kiekvienos atskiros žaidėjos potencialas yra tas klausimas į kurį atsakymo mes labiausiai ir ieškome. Sabrina pastarąjį laikotarpį neturėjo daug žaidybinės patirties, todėl yra ypatingai motyvuota, nekantrauja kuo greičiau įsilieti į komandą ir žengti į aikštę rungtynėse“, – pristatydamas naujokę kalbėjo M. Radavičius.

Primename, kad moterų A lygos starte gintrietės namuose egzaminuos lygos debiutantę Vilniaus rajono „TransINVEST“. Rungtynės vyks šį šeštadienį, kovo 16 dieną 17 val. Gytarių stadione. Kviečiame atvykti į stadioną ir palaikyti geltonai juodas.