Šiaulių „Gintros“ komanda prieš savaitgalį startuosiantį Lietuvos moterų A lygos čempionatą pristato dar vieną prie čempionių gretų prisijungusią naujokę.

Reprezentacinė Šiaulių miesto moterų futbolo komanda sukirto rankomis su kanadiete Kalin O’Brien. 170 cm ūgio futbolininkė rungtyniauja centro gynėjos pozicijoje.

Studijas Kanadoje baigusi 22 metų žaidėja 2021 metais gimtinėje pasirašė pirmąjį savo kontraktą su Šerbruko „Mistral“ ekipa, o pernai rungtyniavo aukščiausioje Kanados moterų futbolo lygoje atstovaudama Berlingtono SC komandai.

Komandos naujokė gimė ir augo Kanadoje, tačiau turi ir europietiškų šaknų. Jos močiutė yra airė, o pati žaidėja šiuo metu siekia įgyti dvigubą pilietybę bei gauti Airijos pasą.

„Labai smagu pagaliau būti čia, susipažinti su komandos draugėmis ir pradėti naują etapą. Priimdama „Gintros“ pasiūlymą ilgai nesvarsčiau. Tiesiog atlikau tam tikrus namų darbus pasidomėdama apie šalį, klubą, pabendravau su treneriu ir nusprendžiau, kad man tai bus perspektyvi karjeros stotelė. Tikiuosi užsitarnauti svarbų vaidmenį komandoje ir padėti siekti aukščiausių tikslų. Žinau, kad ši komanda yra ilgametė šalies čempionė ir šios pozicijos neketina niekam užleisti. Esu čia tam, kad padėčiau tai įgyvendinti“, – pristatymo metu ryžto neslėpė prie komandos treniruočių proceso jau prisijungusi gynėja.

„Šios pozicijos papildymo mums labai reikėjo. Dabar bus galima kitas žaidėjas grąžinti į joms įprastas vietas aikštėje. Žinoma, Kalin prireiks laiko adaptacijai, tačiau tikiu, kad ji į mūsų žaidimą įsilies sklandžiai ir pridės naujos energijos. Džiaugiuosi jos rodoma motyvacija, noru, o reikiamus įgūdžius ji turi“, – sakė vyriausiasis komandos treneris Kalojanas Petkovas.

K. O’Brien tapo trečiąja klubo kanadiete per visą istoriją. Anksčiau „Gintros“ marškinėlius vilkėjo Tristan Corneil, o praėjusį sezoną sutartį su klubu buvo pasirašiusi Serena Dolan, kuri ankstyvoje sezono stadijoje patyrė sunkią kryžminių kelio raiščių traumą ir A lygoje nedebiutavo.

Naujokė turėtų debiutuoti jau šį savaitgalį, pirmose šio sezono A lygos rungtynėse prieš Vilniaus MFA „Žalgiris-MRU“ ekipą. Susitikimas vyks kovo 26 dieną, sekmadienį, 16:00 val. Šiauliuose, Gytarių dirbtinės dangos stadione.

Kviečiame atvykti į stadioną ir palaikyti geltonai juodas kovoje su vicečempionėmis.