Artėjant atsakingiausioms sezono kovoms Šiaulių „Gintra“ baigia sudėties komplektacijos darbus stiprindama grandis. Lietuvos čempionių gretas papildė 26-erių metų 172 cm ūgio centro gynėja, kilusi iš Jungtinių Amerikos Valstijų – Natali „Nano“ Oronoz. Ji vilkės 3-uoju numeriu pažymėtus marškinėlius.

Iš saulėtosios Kalifornijos į Šiaulius atvykusi atletiško sudėjimo futbolininkė spėjo susipažinti su treneriais ir komandos draugėmis bei nekantrauja debiutuoti vilkint geltonai juodus marškinėlius oficialiose rungtynėse.

„Kelionė tikrai buvo ilga, tačiau svarbiausia, kad jau esu čia ir galiu pradėti mėgautis naujos patirties iššūkiais. Džiaugiuosi, kad tapau ambicingus tikslus keliančios komandos dalimi. Esu pasiruošusi pateisinti į mane dedamas viltis ir prisidėti prie pergalių, kurių, neabejoju, šį sezoną dar turėsime daug“, – gera energija spinduliavo komandos naujokė.

Iš Portugalijos čempionato, kuriame buvo daugiausiai dvikovų laiminčių gynėjų penketuke, į Lietuvą persikėlusi amerikietė neslepia, kad naujo karjeros iššūkio ieškojo dėl karčios patirties buvusiame klube bei pažymėjo turėjusi ir kitų pasiūlymų. Argumentais, nusvėrusiais jos apsisprendimą tapti „Gintros“ nare tapo Lietuvos čempionių klubo ilgametis stabilumas ir laiminčios komandos vardas.

„Įvertinusi aplinkybes ir turėtą nemalonią patirtį nusprendžiau, kad „Gintros“ klubas bus geriausias mano pasirinkimas. Tai patikima organizacija, kuri nuosekliai siekia aukščiausių sportinių tikslų, turi sukaupusi didelę pergalėmis pažymėtą istoriją. Išgirdau rekomendacijų, kurios atitiko mano lūkesčius ir supratau, kad turiu krautis lagaminus, juolab, kad visi turnyrai, kuriuose komanda dalyvauja – dar prieš akis“, – kalbėjo debiuto nekantriai laukianti N. Oronoz.

Nano sportą pamilo būdama vos ketverių, tačiau tuomet dar bandė save atrasti įvairiose sporto šakose – nuo krepšinio iki softbolo.  Būdama vienuolikos ji apsisprendė atsiduoti futbolui, o praėjus keliems metams sulaukė patrauklaus apmokamo pasiūlymo studijuoti bei tobulėti Kalifornijos universitete. Atstovaujant „CSUF“ ekipai, jai pavyko dukart laimėti „Big West“ koledžų regiono čempionatą ir tai tik dar labiau paskatino norą kilti aukščiau.

Be to, pastaruosius keletą metų N. Oronoz ne tik žaidžia, bet ir futbolo paslapčių moko vaikus. Ji turi įgijusi trenerės išsilavinimą ir tikina, kad šis profesinis kelias yra jos prioritetas ateityje.

Naujokė įkvėpimo semiasi iš olandų futbolo žvaigždės Virgilo Van Dijko, kuriuo žavisi jau daugelį metų. „Sekdama Virgilo žaidimą, jo išlaikomą stabilumą ir ramybę programuoju ir save, kad gynyboje būčiau tokia pat solidi, susikoncentravusi. Siekiu tapti moteriškąja Van Dijko versija, žaviuosiu juo ir kaip žaidėju aikštėje, ir kaip asmenybe už jos ribų“, – idealo privalumus vardino gynėja.

„Nano jėga, atletiškumas, kova dėl kamuolių tiek mūsų baudos aikštelėje, tiek varžovių suteiks mums daugiau opcijų. Ji taip pat yra pakankamai mobili žaidėja, kuri pasižymi ir universalumu. Praeityje jai teko rungtyniauti ir saugės ir puolėjos pozicijose, todėl jos patirtis ir futbolo IQ gali atnešti papildomų naudų. Tikimės, kad žaidėjai pavyks realizuoti savo potencialą reprezentuojant Šiaulių miesto klubo garbę“, – teigiamas naujokės savybes apžvelgė klubo direktorius Mantas Radavičius.

Nano gali debiutuoti jau rytoj Baltijos lygos pusfinalyje prieš Rygos SFK futbolininkes. Rungtynės vyks Šiaulių miesto centriniame stadione, jų pradžia – 18:00 val. Įėjimas nemokamas. Kviečiame atvykti į stadioną ir palaikyti geltonai juodas pakeliui į Baltijos lygos finalą!

Primename, kad rugsėjo 6–9 dienomis Šiauliuose vyks UEFA moterų Čempionių lygos atrankos turnyras. 8-oje atrankos grupėje kartu su Lietuvos čempionėmis dėl vienintelio kelialapio į pagrindinį turnyrą varžysis Velso čempionė Kardifo „Cardiff City FC“, Škotijos grandė Glazgo „Glasgow City FC“ ir Airijos aukso medalių savininkė Dublino „Shelbourne FC“.

Pusfinalyje „Gintros“ futbolininkių laukia velsiečių „Cardiff City FC“ iššūkis. Būkite kartu su komanda, nes kiekvieno Jūsų palaikymas stadione bus ypatingai svarbus! Bilietus įsigykite jau dabar paspaudus šią nuorodą.