Gynėjų grandyje pastiprinimo ieškojusiam Šiaulių „Gintros“ klubui pavyko pasiekti tikslą – į komandą atvyko 22-ejų metų amerikietė Rachel (Ruby) Diodati.

Iš Bostono kilusi futbolininkė rungtyniauja centro gynėjos pozicijoje. Būtent joje buvo atsivėrusi didžiausia spraga, kurią užpildys atvykusi ir pirmojoje treniruotėje jau sudalyvavusi naujokė.

Nors naujosios komandos žaidėjos pase yra įrašytas Rachel vardas, futbolininkė prisistatydama komandai pažymėjo, kad į ją galima kreiptis Ruby vardu. Kaip paaiškino pati futbolininkė, šis jos antras vardas prigijo dar mokyklos laikais, o kai kuriuose viešai skelbiamos informacijos šaltiniuose ji ir yra minima Ruby Diodati.

Taip pat naujokė paaiškino, kad itališko skambesio pavardė nėra tik atsitiktinumas – atletė patikino, kad tai yra jos prosenelių paveldėtos šaknys slypinčios šioje Senojo žemyno šalyje.

Birželį 23-ąjį gimtadienį minėsianti Ruby 2022 metais baigė magistro studijas Mičigano valstijos universitete, kuriame ji demonstruodama puikius sportinius rezultatus užsitarnavo ne tik metų geriausios konferencijos gynėjos nominaciją, bet ir kvietimo į aukščiausios JAV moterų futbolo lygos Los Andželo „FC Angel City“ treniruočių stovyklą. Milžiniškoje konkurencinėje kovoje „Gintros“ naujokė varžėsi ne tik su geriausiomis studijas baigusiomis jaunomis žaidėjomis, bet ir patyrusiomis atletėmis, siekiančiomis gauti išsvajotąjį kontraktą viename iš top 12 pajėgiausių JAV moterų futbolo klubų.

Dalyvaujant treniruočių stovykloje ir kontrolinių rungtynių procese Ruby teko susitikti ir su nacionalinės JAV moterų rinktinės narėmis, kurios turi galiojančias sutartis su „FC Angel City“.


R. Diodati jau prisijungė prie komandos treniruočių proceso ir ruošiasi debiutui

„Žinojome sudėties spragas ir ieškojome stipraus pamato joms sutvirtinti, dėl to procesas kiek užtruko. Dabar jau galime pasidžiaugti, kad pavyko pasiekti susitarimą su Ruby, kuri mūsų vertinimu turėtų tapti tvirtu komandos gynybos ramsčiu. Tai atletiška, fiziškai stipri, sprogstamuoju greičiu pasižyminti žaidėja, kuri turi ir reikiamą technikos įgūdžių bagažą. Paskutinius studijų metus ji žaidė pajėgiame universitete, kur buvo viena komandos lyderių, o tai rodo ne tik jai skirti asmeniniai įvertinimai, bet ir dėmesys iš aukščiausios JAV moterų futbolo lygos klubo (NWSL)“, – pristatydamas naujokę kalbėjo klubo direktorius Mantas Radavičius.

Ruby debiuto galime sulaukti jau šį sekmadienį A lygos rungtynėse sostinėje prieš vietos FK „Vilnius“ ekipą. Rungtynių pradžia – 17:00 val. Tiesioginė rungtynių transliacija FIFA+ platformoje, paspaudus ČIA.

Žaidėjos pristatomasis filmukas by ID filmai I Ignas Diliūnas.