Pergale „Topo centras Euronics“ moterų A lygoje startavusi Šiaulių „Gintros“ komanda šį savaitgalį pasitinka dar vieną svarbią akistatą, o geltonai juodų gretas prieš pat antrąjį turą papildė naujokė.

Lietuvos čempionių gretas sustiprins 22-ejų metų Pietų Afrikos rinktinės puolėja Thubelihle Shamase, kuri vilkės 6-uoju numeriu pažymėtus marškinėlius.

T. Shamase yra perėjusi visų amžiaus grupių etapus Pietų Afrikos rinktinėse, o šiuo metu jau gina nacionalinės komandos garbę. 2023 metais ji buvo nominuota į geriausių visų Afrikos nacijų jaunųjų žaidėjų dešimtuką.

Futbolininkei „Gintros“ ekipa taps pirmąja jos karjeros stotele Europoje. Pastaruosius sezonus ji rungtyniavo Pietų Afrikoje atstovaudama „Univesity of Johannesburg“ komandai.

2022 metais T. Shamase kartu su Pietų Afrikos nacionaline moterų rinktine, kuri dar vadinama „Banyana Banyana“, sukūrė naują istoriją savo šaliai ir tapo Afrikos nacijų taurės čempione. Praėjusiais metais ji gynė rinktinės garbę ir pietų Afrikos „COSAFA“ nacijų čempionate bei pelniusi 5 įvarčius laimėjo sidabrinį čempionato batelį.

Naujausiu komandos papildymu džiaugęsis klubo direktorius Mantas Radavičius akcentavo, jog nepaisant jauno amžiaus T. Shamase turi aukšto lygio ir didelės svarbos rungtynių patirties bei yra individualiai pajėgi žaidėja galinti išspręsti situacijas.

„Puolimo grandyje turėjome spragų ir intensyviai dirbome, kad jas užpildytumėme dar sezono pradžioje. Pietų Afrikos rinktinė yra itin pajėgi ir tikrai nėra lengva pasiekti tokį lygį, kad žaidėja būtų kviečiama atstovauti nacionalinei komandai. Džiaugiamės, kad Shamase jau galima vadinti pilnaverte komandos nare ir nekantriai lauksime jos debiuto“, – kalbėjo klubo vadovas.

Naujokė gali debiutuoti jau šį savaitgalį. Šiaulių „Gintra“ antrajame ture priims vicečempiones MFA „Žalgirio-MRU“ žaidėjas. Susitikimas vyks kovo 24 dieną, sekmadienį 16 val. Gytarių stadione. Kviečiame atvykti ir palaikyti geltonai juodas.