Šiaulių „Gintros“ komandos vyriausiojo trenerio pareigose – permainos. Prie Lietuvos čempionių vairo Kalojaną Petkovą keičia 37-erių metų specialistas iš Suomijos Ollipekka Ojala.

„Gintros“ klubas už įdėtą darbą ir pasiektas pergales per pastaruosius du metus dėkoja treneriui K. Petkovui bei linki sėkmės tolimesniame karjeros etape.

O. Ojala į Saulės miestą atvyksta iš gimtinės, kur nuo 2019-ųjų iki 2023-ųjų dirigavo Suomijos moterų futbolo čempionės Kuopio „KuPS“ komandos žaidimui. 2020 metais jo vadovaujama ekipa iškovodama bronzos medalius pirmą kartą tapo šalies čempionato prizininke. Jau kitą sezoną klubas perrašė istoriją pirmą kartą tapdamas lygos čempionu. Šis pasiekimas „KuPS“ organizacijai taip pat atvėrė duris debiutuoti UEFA moterų Čempionių lygoje, o debiutas buvo itin sėkmingas.

Būtent šiame elitiniame turnyre 2022 metais susikirto „Gintros“ ir „KuPS“ keliai. Atrankos turnyro, kuris vyko Lenkijoje, pusfinalyje O. Ojalos vadovaujamos „KuPS“ žaidėjos 2:0 įveikė mūsiškes, o atrankos turnyro finale pateikė staigmeną nugalėdamos kur kas labiau patyrusią Briuselio „RSC Anderlecht“ komandą.

Suomijos čempionės tuomet užfiksavo dar vieną istorinį klubo pasiekimą – debiutiniame sezone iškovojo kelialapį į pagrindinį UEFA moterų Čempionių lygos turnyro etapą. Šešioliktfinalio serijoje O. Ojalos auklėtinės susitiko su Austrijos čempione Sankt Pelteno „St. Polten“ ir tik po įnirtingos kovos bendru dviejų rungtynių rezultatu 2:3 turėjo pripažinti varžovių pranašumą bei baigė pasirodymą.

Įdomu tai, kad treneriui atvykus į naują klubą atstovaujamos spalvos išliks tokios pačios – geltona ir juoda, kadangi tiek „KuPS“, tiek „Gintros“ ekipose dominuoja būtent ši spalvinė gama. Tuo tarpu Suomijos centrinėje dalyje esantis Kuopio miestas savo dydžiu ir gyventojų skaičiumi yra artimas Šiauliams.

„Pokyčiai visuomet atneša kažką naujo, neatrasto, todėl tikimės, kad ir šiuo atveju turėsime reikalingą postūmį į priekį. Ollipekka yra jaunas, ambicingas treneris, kuris turi patirties dirbant su aukšto lygio moterų futbolo organizacija. Žinome, kad Suomijos moterų futbolo lygis sparčiai auga, prie to prisidėjo ir kelis metus moterų futbolo srityje dirbęs Ollipekka, o su „KuPS“ ekipa mums patiems teko susidurti UEFA Čempionių lygos atrankoje. Nors sezonas jau prasidėjo, tačiau visi pagrindiniai iššūkiai dar tik prieš akis, todėl naujajam treneriui linkime sklandžios darbų pradžios, įdomių iššūkių ir pergalingo starto“, – sveikindamas naująjį Lietuvos čempionių strategą kalbėjo klubo direktorius Mantas Radavičius.

Susipažinęs su žaidėjomis bei surengęs pirmąją komandos treniruotę O. Ojala nekantrauja pradėti naują iššūkį bei džiaugėsi galėsiantis dirbti laiminčioje organizacijoje.

„Esu labai laimingas ir dėkingas „Gintrai“ už galimybę prisijungti prie klubo, kuris turi tokią įspūdingą titulų kolekciją, bet ir toliau yra alkanas pergalių ir naujų pasiekimų. Man patinka klubo vizija auginti vietines žaidėjas, turėti visą mergaičių ir moterų futbolo sistemos piramidę. Tai labai sveikintinas ir ambicingas tikslas prie kurio tvaraus įgyvendinimo stengsiuosi prisidėti kaip įmanoma daugiau, pasitelkdamas savo turimą patirtį bei žinias, kurias taikiau dirbdamas Suomijoje. Kadangi prie komandos vairo stoju jau prasidėjus sezonui turiu kuo greičiau pažinti kiekvieną žaidėją, Lietuvos futbolo aplinką, o kiekviena treniruotė turės didelę svarbą. Noriu, kad žaidėjos būtų kupinos motyvacijos, noro ir energijos, o visas jas telktų komandinė vienybė. Tai mano pirminiai uždaviniai, kuriuos imsiuosi įgyvendinti nuo pirmųjų dienų čia“, – sakė naujasis geltonai juodų strategas.

„Gintros“ ekipa „Topo centras Euronics“ A lygos čempionatą pradėjo dviem sudėtingomis pergalėmis. Pirmajame ture geltonai juodos 2:0 įveikė lygos debiutantę Vilniaus rajono FK „TransIVEST“, o antrajame savo aikštėje 2:1 išplėšė pergalę prieš sostinės MFA „Žalgiris-MRU“ vienuolikę.

Jau šį savaitgalį, balandžio 14 dieną komanda pradės sezoną ir Baltijos lygoje. Sekmadienį gintrietės savo aikštėje priims Estijos vicečempionę Saku „Sporting“ ekipą. Rungtynių Gytarių stadione pradžia 15:00 val. Kviečiame atvykti į stadioną ir palaikyti Šiaulių futbolininkes kovoje dėl pergalės.